Serie A: Popis Milika i Zielińskiego!

W poniedziałkowym spotkaniu włoskiej Serie A pomiędzy Sampdorią Genua a SSC Napoli udział wzięło aż trzech reprezentantów Polski i każdy z nich zaznaczył swoją obecność na boisku, ale tylko przyjezdni mieli powody do radości.

Serie A: Popis Milika i Zielińskiego! (Fot.: SSC Napoli/Twitter)

Serie A: Milik strzela, Zieliński asystuje

Z braku laku w poniedziałkowy wieczór kibice piłkarscy musieli włączyć mecz włoskiej ekstraklasy, która nie cieszy się specjalną renomą ze względu na mało atrakcyjny styl gry większości ekip. Po pojedynku Sampdorii z Napoli futbolowych fanów zapewne zmieni opinię.

Byliśmy bowiem świadkami fantastycznego pojedynku, w którym padło aż sześć bramek, nierzadko pięknych. Z perspektywy polskiego kibica do najistotniejszego wydarzenia doszło już na samym początku spotkania. Dokładnie w jego trzeciej minucie.

Wówczas to Piotr Zieliński dośrodkował lewą nogą z boku pola karnego wprost na głowę Arkadiusza Milika. który potężnym uderzeniem z dziewiątego metra posłał piłkę tuż przy słupku. Była to bardzo podobna bramka do tej zdobytej przez Roberta Lewandowskiego w miniony weekend przeciwko FSV Mainz.

Niespełna kwadrans później na 2:0 podwyższył Elmans, ale jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Quagliarella. Na kwadrans przed końcem drugiej odsłony do wyrównania doprowadził Gabbiadini, a stadion oszalał z radości.

Został uciszony dopiero minut później za sprawą Demme, który ponownie wyprowadził na prowadzenie ekipę z Neapolu, a gospodarzy już w ósmej minucie doliczonego czasu gry nadziei pozbawił ostatecznie Mertens.

W barwach „Sampy” ponownie całe spotkanie rozegrał Karol Linetty, ale aspirujący do gry w kadrze Jerzego Brzęczka pomocnik tym razem otrzymał tylko żółtą kartę.

Milik i Zieliński w formie przed pierwszym zgrupowaniem

Wracając do reprezentacji, sztab szkoleniowy może być zadowolony z dyspozycji, jaką w ostatnich tygodniach prezentują Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, którzy wyróżniają się na tle kolegów z pogrążonego w kryzysie SSC Napoli.

Dla Milika poniedziałkowe trafienie było już jedenastym w bieżącym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki. W samej włoskiej ekstraklasie były napastnik Górnika Zabrze strzelił ósmego gola.

Dla popularnego „Ziela” asysta przeciwko Sampdorii Genua była czwartym podaniem, po którym kolega z drużyny wpisał się na listę strzelców. Kreatywny pomocnik ma też na koncie dwie bramki.

To świetnie informacje dla Jerzego Brzęczka, który już za kilka tygodni wyśle powołania na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski, pierwsze w ramach przygotowań do finałów UEFA EURO 2020.