Nowy raport pt. Global Sports Betting Market Will Reach USD 155.49 Billion By 2024” został stworzony przez firmę badawczą Zion Market Research, dotyczący zakładów sportowych przewiduje, że rynek światowy w ciągu najbliższych 5 lat będzie wart 155,4 mld USD.

Wartość segment zakładów sportowych na świecie rośnie w bardzo szybkim tempie. W 2017r. oszacowano ją na 104 mld USD, a w 2024r. ta kwota ma już osiągnąć poziom 155,4 mld USD.

Według raportu zakłady sportowe generują około 70% dochodów z gier hazardowych na świecie, a dynamiczny wzrost spowodowany będzie głównie rozwojem nowych technologii i wsparciem ze strony zakładów wirtualnych.

Ponadto dowiadujemy się, że europejska piłka nożna jest największym pionem w tym segmencie, a na drugim miejscu znajduje się baseball.

Przewiduje się, że rynek zakładów sportowych w Azji i Pacyfiku odnotuje największy wzrost w nadchodzących latach. Można to przypisać lepszej kondycji ekonomicznej w całym regionie, która z kolei poprawia dochód do dyspozycji ludności na różne formy spędzania wolnego czasu, takie jak zakłady sportowe.


bonusy bez depozytu