Yield, czyli wyznacznik Twojej gry

Prawie każdy doświadczony gracz zakładów sportowych spotkał się z takim terminem jak yield. Niestety nie każdy wie dokładnie co to pojęcie oznacza i jak je prawidłowo wyliczyć. Przeczytaj ten artykuł, a będziesz krok przed nimi.

Co to jest Yield w zakładach bukmacherskich?

Jeśli myślałeś kiedyś o korzystaniu z płatnych typów to zawsze wcześniej sprawdź yield osoby, z której usług zamierzasz korzystać (o ile masz taką możliwość). To wynik pokaże tak naprawdę jakie umiejętności i wiedze posiada gracz. Oczywiście równie dobrze możesz sprawdzić swój wynik i stwierdzić czy zakłady sportowe są dla Ciebie dobrą rozrywką.

Co to jest yield? Najprościej powiedzieć:

Yield – nasza skuteczność w zakładach sportowych wyrażona w procentach. Pod uwagę brana są zarówno dobrane stawki oraz kursy poszczególnych zdarzeń.

Nowe bonusy w Betfan! Polski bukmacher Betfan daje teraz 600 PLN cashback + 1000 PLN z kodem "BETONLINE" na www.Betfan.pl

W innych słowach yield możemy również określić jako stosunek zarobionych pieniędzy do pieniędzy, które zainwestowaliśmy. Bardzo jest to ważne szczególnie w zakładach bukmacherskich.

Aby obliczyć uzyskany yield należy dane podstawić do wzoru:

[(sw–ss) / ss] x 100%

,gdzie sw – suma wygranych (Zysk=wygrana – stawka), ss – suma stawek

Przykład I:

Mecz: Polska – Włochy, typ 1, kurs 2.2, stawka 100zł

Zakład wygrany: 120/200*100% = 120%

Przykład II:

Legia – Wisła, kurs 2.0, stawka 50zł – wygrana

Jagiellonia – Lech, kurs 1.85, stawka 100zł – wygrana

Górnik – Cracovia, kurs 1.75, stawka 50zł – wygrana

Arka – Lechia, kurs 2.4, stawka 50zł – przegrana

Widzew – Łks, kurs 1.9, stawka 50zł – przegrana

Śląsk W. – Zagłębie, kurs 1.45, stawka 50zł – przegrana

SW = 50zł + 85zł + 37,5zł – 50zł – 50zł – 50zł = 22,5zł

SS = 50zł + 100zł + 50zł + 50zł + 50zł + 50zł = 350zł

Yield = 122,5/359 *100% = 6,4%

Wynik wyrażony jest w procentach. Oczywiście im wyższy procent tym lepszymi umiejętnościami dysponuje danych gracz. Najlepsi gracze mogą się pochwalić wynikiem na poziomie 15%, ale wynik w granicach 8-10% jest również bardzo dobry rezultatem.

Jeśli ktoś powie Ci, że jego yield jest >20%, śmiało możesz te opowiadania włożyć między bajki. W dzisiejszych czasach można znaleźć setki stron, fanpagów na facebooku oferujących typy bukmacherskie (nie rzadko płatne). „Typerzy” często chwalą się tam, że ich wynik to 30%-40%. Oczywiście, już wiecie co to tak naprawdę oznacza. Nie dajcie się nabrać.

Pamiętajcie, że aby poprawie obliczyć yield, pod uwagę należy wziąć setki, albo nawet tysiące zakładów. Próbka kilkudziesięciu to żadna próbka i wyniki najczęściej będzie bardzo niedokładny.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów 1660 PLN w Bonusach! (kod: BETONLINE) – www.STS.pl
600 PLN Cashback (kod: BETONLINE) – www.Betfan.pl
34 PLN Freebet (kod: BETONLINE) – www.Superbet.pl

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.
Back to top button