Jak zyskać przewagę nad bukmacherem?

Najważniejszym celem dla każdego gracza zakładów bukmacherskich jest uzyskanie przewagi nad podmiotem, która przyjmuje zakłady bukmacherskie. Kto chce profesjonalnie podchodzić do kwestii zakładów musi dobrze rozumieć to określenie.

Na początek musisz poznać pojęcie marży. Nie będziemy w tym tekście tego opisywać. Jeśli nie wiesz czym jest marża to zapraszamy tutaj. Przypominamy tylko, żeby zawsze wybierać operatorów z najniższą marżą.

Jeśli pojęcie marży nie jest Ci obce to już wiesz jaką przewagę ma nad Tobą bukmacher. Kolejnym krokiem jest znalezienie sposobu na zniwelowanie tej przewagi. Jednym ze sposobów jest znalezienie zdarzeń, na temat których wiesz więcej niż bukmacher.

Który bukmacher najlepszy w tym miesiącu? Polski bukmacher eWinner oferuje 110 PLN bez ryzyka z kodem "BETONLINE" na www.eWinner.pl

Bukmacherzy to wyspecjalizowani w danej dziedzinie eksperci o analitycznych umysłach na dodatek wspomagani przez różnego rodzaju programy statystyczne. Także ciężko będzie zyskać przewagę nad bukmacherem podczas obstawiania meczów Premier League czy Ligi Mistrzów. Najlepiej skupić się na niszowych zdarzeniach, w których bukmacherzy najprawdopodobniej nie mają dobrego rozeznania, jak np. IV Polska liga w piłce nożnej, II Polska liga piłki ręcznej kobiet itp.

Operatorzy często dodają do ofert niszowe zdarzenie ze względów marketingowych czy z tego względu, że konkurencja posiada kursy na to zdarzenie.

Niszowe rozgrywki

Na przykład weźmy zakłady na IV Polską ligę w piłce nożnej.

Na dzień dzisiejszy mamy 20 takich klas rozgrywkowych w Polsce. Oznacza to mniej więcej tyle, że operator powinien posiadać kilkunastu lub kilkudziesięciu specjalistów na te rozgrywki. Najlepiej gdyby to jeszcze byli pracownicy mieszkający w poszczególnym województwie, mający dostęp do informacji z „pierwsze ręki”.

W Polsce najczęściej bukmacherzy wystawiają kursy na te rozgrywki na podstawie dostępnych danych czyli tabeli, ostatnich wyników, informacji z oficjalnych stron klubowych czy fanpagów na facebooku.

Często można spotkać się z tym, że polskie firmy nie są zgodne z kursami na dany mecz. Nie rzadko widywałem sytuacje, że kurs na faworyta w meczu w jednej firmie wynosił 1,25 a w drugiej 1,8.

W takiej sytuacji nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żebyś Ty został ekspertem w dziedzinie, w której wiedza bukmachera może być niedostateczna.

Jak znaleźć ligę czy dyscyplinę, w której bukmacher nie czuje się pewnie?

Bardzo prosto! Wystarczy sprawdzić, na które rozgrywki bukmacher ma limity odnośnie ilości zdarzeń czy stawki.

Zdobyć informacje

Jeśli zdecydowałeś, że zostaniesz ekspertem IV polskiej ligi w piłce nożnej grupa śląska II, powinieneś starać się zdobyć jak najwięcej dodatkowych informacji, które mogą wpłynąć na ostateczne wyliczenia. Pamiętaj, że jeśli jakaś informacja została podana do opinii publicznej (np. post na facebooku, że najlepszy napastnik pauzuje za karki), to najprawdopodobniej zostało to uwzględnione podczas wystawiania kursów.

Najwartościowsze są dane pochodzące bezpośrednio ze źródła. Staraj się dojść do osób, które będę Cię informować o rzeczach, których bukmacher nie jest w stanie się dowiedzieć.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.
Back to top button