Francuska gwiazda opuszcza PlusLigę!

W środowisku siatkarskim spekulowano o tym od kilku tygodni, ale dopiero w czwartek późnym wieczorem przyszło oficjalne potwierdzenia. Francuz Antoine Brizard opuszcza zespół VERVY Warszawa po trzech latach występów w stolicy!

Francuska gwiazda opuszcza PlusLigę! (Fot.: CEV)

PlusLiga: Brizard odchodzi po trzech latach

Antoine Brizard trafił do zespołu z Warszawy (wówczas ONICO) przed sezonem 2017/18 i z miejsca stał się liderem, żeby nie napisać mózgiem, nowo budowanej między innymi przez swojego rodaka Stephane’a Antigę ekipy.

Przez blisko trzy lata występów na polskich parkietach rozegrał w PlusLidze 325 setów w 86 meczach. W tych spotkaniach zdobył aż 344 punkty: 128 z ataku, 131 blokiem i 85 zagrywką.

Co jednak ważniejsze w przypadku rozgrywającego, w „Lidze Mistrzów Świata” pod okiem trenerów Antigi i Anastasiego, rozwinął swój podstawowy talent, zostając jednym z najlepszych „sypaczy” na świecie, stając się łakomym kąskiem na transferowym rynku .

W sezonie 2020/2021 w składzie VERVY Warszawa ORLEN Paliwa zabraknie Antoine’a Brizarda. Francuski rozgrywający po trzech latach gry w stolicy zdecydował się na zmianę barw klubowych – poinformowano w czwartkowym komunikacie prasowym stołecznego zespołu.

To wielka strata dla warszawskiej ekipy, ale nawet najlepszym klubom z Polski trudno rywalizować z włoskimi czy rosyjskimi potentatami. Zwłaszcza, gdy wchodzą w grę pieniądze takiego giganta jak Gazprom. Wszystko wskazuje bowiem na to, że Francuz od przyszłego sezonu będzie bronił barw Zenita Sankt Petersburg.

„Dziękuję klubowi, moim kolegom z drużyny, Klubowi Kibica i wszystkim fanom za te trzy piękne lata. Życzyłbym sobie, żeby ta wspaniała warszawska historia zakończyła się w inny sposób. Liczyłem na to, że będę mógł odejść z radością i pożegnać się ze wszystkimi. Niestety w związku z pandemią koronawirusa i niespodziewanym zakończeniem sezonu odchodzę smutny. Nigdy nie zapomnę spędzonego w Warszawie czasu. Nadeszła jednak kolej na nową przygodę. Ale nie martwcie się… Wrócę!” – powiedział Antoine Brizard na pożegnanie.

Żal żegnać takiego gracza, ale było tylko kwestią czasu, kiedy któryś z rosyjskich gigantów zarzuci na niego sidła. Brizard jest wręcz wymarzonym rozgrywającym dla klubów Superligi, w których ceni się wystawiaczy, którzy potrafią punktować także w innych elementach, a Francuz pod tym względem jest obecnie chyba najlepszym graczem na Starym Kontynencie.

VERVA Warszawa szuka następcy Brizarda

Sukces negocjacyjny jednych jest problemem innych. Przed takim staną w najbliższym czasie włodarze VERVY Warszawa, którzy muszą znaleźć gracza z wysokiej półki, a nie jest o to łatwo.

„Antek świetnie kierował grą naszego zespołu. Będzie nam go brakować. Dziękujemy mu za doskonałą współpracę i życzymy powodzenia w nowym klubie. Mam nadzieję, że niebawem się spotkamy . Nas tymczasem czeka trudne zadanie. Musimy znaleźć godnego zastępcę na kluczową pozycję rozgrywającego” – skomentował Piotr Gacek, dyrektor sportowy VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Takich problemów może być więcej, bo głośno spekuluje się o tym, że podstawowy przyjmujący warszawian Bartosz Kwolek zasili Asseco Resovię Rzeszów, a może zajść także potrzeba znalezienia nowego atakującego.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button