Kluby PKO Ekstraklasy już trenują w grupach, powrót do gry 29 maja!

W czwartek 7 maja Korona Kielce jako ostatni klub PKO Ekstraklasy otrzymała zgodę Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej (KM PZPN) na wznowienie zajęć grupowych, co oznacza przejście do kolejnego etapu planu powrotu do gry o ligowe punkty, który ma nastąpić już w piątek 29 maja!

Kluby PKO Ekstraklasy już trenują w grupach, powrót do gry 29 maja! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

PZPN wydał zgodę na treningi grupowe

W poniedziałek 4 maja przedstawiciele klubów PKO Ekstraklasy (maksymalnie 50 osób w każdym) przeszli testy przesiewowe krwi na obecność koronawirusa. We wtorek część z nich została skierowana na dodatkowe badania wymazu z nosogardzieli. Dziś znamy już komplet wyników i decyzje, jakie zapadły na ich podstawie.

Zespół Medyczny PZPN przeprowadziła analizę wyników badań na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 przeprowadzonych w klubach PKO BP Ekstraklasy.
Ich wynikiem jest zgoda rozpoczęcie z dniem 6 maja treningów grupowych w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku. Różnica w czasie podejmowania decyzji wynikała z potrzeby diagnostyki osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2. Do czasu potwierdzenia przez Zespół Medyczny PZPN możliwości rozpoczęcia treningów grupowych, Kluby te prowadziły treningi indywidualne.
Obecnie już nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystkie kluby trenowały grupowo. Ostatnią drużyną, która czekała na analizę wyników badań była Korona Kielce i w czwartek rano Zespół Medyczny PZPN wydała pozytywną decyzję.
Przypomnijmy, że w pierwszej kolejności taką zgodę uzyskało dwanaście klubów: Legia Warszawa, Wisła Płock, Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Cracovia, Jagiellonia Białystok, Lech Poznań oraz Wisła Kraków. W środę popołudniem w tej grupie znalazły się kolejne dwa kluby: Arka Gdynia i ŁKS Łódź. Wieczorem dołączyła również Lechia Gdańsk.
Źródło: PZPN/pzpn.pl (komunikaty prasowe)

Zgodnie z decyzją rządu wszystkie kluby do 10 maja mogą odbywać zajęcia w grupach liczących maksymalnie 14 osób, co wymusza prowadzenie zajęć w dwóch sesjach. Po tej dacie, a więc na blisko trzy tygodnie przed powrotem do rywalizacji, drużyny najwyższej klasy rozgrywkowej będą mogły trenować w grupach do 25 osób.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan cashback 600 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

PKO Ekstraklasa wróci 29 maja

Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem to piłkarze klubów rywalizujących o piłkarskie mistrzostwo kraju do walki o ligowe punkty wrócą w piątek 29 maja, na kiedy zaplanowano początek 27. kolejki.

W tym dniu, o godzinie 18:00, zmierzą się zespoły ŁKS-u Łódź i Górnika Zabrze. Hitem tej serii gier, transmitowany przez Telewizję Polską, będzie konfrontacja Lecha Poznań z Legią Warszawa.

Przypominamy, że rozgrywki zostaną wznowione i najprawdopodobniej dokończone do 20 lipca, ale bez obecności kibiców czy nawet dziennikarzy na trybunach oraz przy minimalnej obsłudze technicznej.

Plan wznowienia i dokończenia rozgrywek PKO Ekstraklasy:
03-04.05
– testy zawodników i członków sztabów
04.05 – treningi w grupach kilkuosobowych
10.05 – treningi drużynowe
27-28.05 – testy zawodników i członków sztabów oraz sędziów
29.05 – 31.05 – 27. kolejka PKO Bank Polski Ekstraklasy, wznawiająca rozgrywki
18.07-19.07 – zakończenie sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy; termin umożliwia udział polskich drużyn w eliminacjach do europejskich pucharów
Źródło: Ekstraklasa SA (materiały prasowe)

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image