Koronawirus – jaka przyszłość czeka rynek bukmacherski?

Koronawirus to zdecydowanie najbardziej popularny temat. Zdominował on tak naprawdę wszystkie najważniejsze wiadomości w kraju oraz na świecie. Wszystkie programy tego typu rozpoczynają się bowiem od przeanalizowania aktualnej sytuacji. Niestety, koronawirus ma bardzo negatywny wpływ na rozmaite płaszczyzny naszego życia. Dotyka on również świata zakładów wzajemnych… Nie brakuje firm, które już teraz mają spore problemy. Wszyscy bukmacherzy internetowi notują bardzo duże spadki – biorąc pod uwagę obroty. Od kiedy trwa ta sytuacja? Czego można spodziewać się w niedalekiej przyszłości? Czy gracze, zainteresowani tym właśnie tematem, za kilka lub kilkanaście miesięcy będą mogli gdziekolwiek obstawiać konkretne spotkania lub pojedynki?

Koronawirus - jaka przyszłość czeka rynek bukmacherski?
Koronawirus – jaka przyszłość czeka rynek bukmacherski?

Od kiedy oferta jest dość uboga?

Aktualnie gracze nie mają zbyt dużego pola do manewru. Biorąc pod uwagę standardowe wydarzenia sportowe. Jeśli chodzi o piłkę nożną, to możesz obstawiać wydarzenia związane z tą dyscypliną tak naprawdę tylko w kilku krajach na świecie. W Europie gra się wyłącznie na Białorusi. Poza tym rozgrywki toczą się również w takich państwach, jak Nikaragua, Tadżykistan i Burundi. Prawda, że są to dość egzotyczne kierunki? Od kiedy oferta jest stosunkowo uboga? Wszystko zaczęło się mniej więcej od 9 marca. To właśnie wtedy został rozegrany m.in. ostatni mecz w polskiej Ekstraklasie.

W trakcie tamtego weekendu zostały zawieszone generalnie wszystkie najważniejsze rozgrywki na świecie. Chodzi m.in. o angielską Premier League, hiszpańską Primera Division, niemiecką Bundesligę, włoską Serie A lub francuską Ligue 1. Potem, przez mniej więcej 2 tygodnie, próbowano jeszcze grać w Turcji oraz Rosji. Rozgrywki w tych państwach szybko jednak również zostały zawieszone. Ten problem dotyka jednak nie tylko piłki nożnej. Tak naprawdę każda dyscyplina zmaga się z tym kłopotem. Praktycznie wszystkie wydarzenia sportowe są po prostu odwoływane lub przekładane na przyszłość – niestety bliżej nieokreśloną.

bukmacher sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE

Niektórzy już mają poważne problemy…

Praktycznie od ponad jednego miesiąca są zamknięte wszystkie punkty stacjonarne. Firmy hazardowe nie chcą bowiem ryzykować bezpieczeństwem nie tylko swoich pracowników, ale też Klientów. Takich natomiast nie brakowało. Oczywiście, te osoby mają obecnie spory problem. Chodzi przede wszystkim o ludzi starszych. Te osoby zazwyczaj bowiem nie posiadają komputera przenośnego lub stacjonarnego. Tak samo, jak nowoczesnego telefonu z podłączeniem do internetu. Muszą zatem zmierzyć się z nową rzeczywistością. Czeka ich przymusowa przerwa od typowania. Inna sprawa jest taka, że oferta jest aktualnie naprawdę relatywnie uboga…

Oczywiście, taka sytuacja spowodowała, że dużo osób przeniosło się do sieci. Niektórzy typują przy użyciu komputera stacjonarnego lub laptopa. Inni korzystają natomiast z aplikacji mobilnych. Co można grać? Np. wspomniane już ligi piłkarskie. Są też typerzy, którzy decydują się na sporty wirtualne. Zwłaszcza, że oferta pod tym konkretnym kątem w ogóle nie jest uzależniona od koronawirusa.

UWAGA!
Do odebrania bonus bez depozytu z kodem „BETONLINE” na www.STS.pl. Obecnie jest to aż 29 PLN za samo założenie darmowego konta!

Niestety, niektórzy bukmacherzy nie tylko zamknęli punkty stacjonarne (ale mamy także i takie, które są cały czas otwarte – lokale Fortuna są nawet dostępne w niedziele!). Milenium to bowiem firma hazardowa, która wstrzymała też przyjmowanie zakładów wzajemnych drogą internetową. I to nawet pomimo tego, że posiada ona w swojej ofercie choćby sporty wirtualne. Eksperci przewidują, że ten bukmacher internetowy może się już z tej sytuacji nie podnieść. Oczywiście, mamy nadzieję, że będzie inaczej. Dużo zależy tutaj po prostu od tempa, kolokwialnie pisząc, odmrażania zawieszonych rozgrywek – przede wszystkim piłkarskich, które są zdecydowanie najbardziej popularne na terenie naszego kraju. Na szczęście planowany jest powrót do gry – i to biorąc pod uwagę różnego rodzaju ligi. To m.in. polska Ekstraklasa oraz niemiecka Bundesliga. 

Koronawirus a zakłady bukmacherskie
Koronawirus a zakłady bukmacherskie

Najlepsi bukmacherzy przetrwają

Niektórzy zastanawiają się, czy koronawirus może spowodować, że za kilka miesięcy inne firmy hazardowe podążą śladem Milenium. Naszym zdaniem nie ma takiej możliwości. Najlepsi gracze na rynku powinni przetrwać. Mają bowiem urozmaiconą ofertę, która nie opiera się tylko na standardowych wydarzeniach sportowych (przykład: STS Betgames). Poza tym wydaje się, że powrót rozgrywek piłkarskich jest już tylko kwestią czasu. Kluby nie mogą bowiem sobie pozwolić na zbyt duże straty finansowe.

—–

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Maksymilian Kot

Zajmuję się sportem i bukmacherką na dobre od parunastu lat. Od 5 - zupełnie zawodowo i profesjonalnie. Gram przede wszystkim live, nie lubię baseballu i nigdy przenigdy nie postawię kasy na Wisłę Kraków! Kontakt z autorem: kontakt @ blogbukmacherski. pl

Podobne artykuły

Back to top button