Kilka dni temu prestiżowy magazyn Forbes opublikował rankingu 50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie w 2018 roku. Na 26. pozycji znalazł się prezes firmy bukmacherskiej STS – Mateusz Juroszek dla, którego był to debiut w tym zestawieniu.

Ranking przygotowany został przez magazyn Forbes i firmę Pentagon Research. Po raz trzeci na pierwszym miejscu zameldował się prezes PZPN – Zbigniew Boniek. Za jego placami znalazł się Robert Lewandowski, a na trzecim miejscu Adam Małysz, byłe skoczka narciarskiego, a obecnie dyrektora-koordynatora w Polskim Związku Narciarskim.

Debiut w prestiżowym rankingu zaliczył Mateusz Juroszek – CEO i właściciel STS (a dokładniej to współwłaściciel, bo firma należy do jego ojca) oraz prezes fundacji Sport Twoją Szansą. Pojawienie się Juroszka w zestawieniu nie powinno nikogo dziwić. STS jest największym prywatnym podmiotem na rynku sponsoringu w Polsce. Bukmacher wspiera m.in. reprezentację Polski w piłce nożnej, Jagiellonię Białystok, Lecha Poznań, Vive Kielce czy KSW, a to tylko część podmiotów wpieranych przez bukmachera.

Warto odnotować, że Mateusz Juroszek wraz z ojcem Zbigniewem znaleźli się na 9. miejscu listy Forbes 100 Najbogatszych Polaków 2018 z majątkiem przekraczającym 3 mld złotych.


bonusy bez depozytu