Projekt Warszawa ma sponsora i nową nazwę!

Aktualni wicemistrzowie kraju, którzy od początku bieżącego sezonu występowali pod nazwą Projekt Warszawa, zyskali nowego sponsora. Została nim jedna ze spółek Grupy Kapitałowej Orlen, Orlen Paliwa. Nowa nazwa stołecznego klubu, która będzie obowiązywać co najmniej przez trzy najbliższe lata, to VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

Projekt Warszawa ma sponsora i nową nazwę! (Fot.: Piotr Sumara/PLS)

Siatkówka w stolicy uratowana

Jeszcze kilka tygodni temu przyszłość siatkarskiego klubu ze stolicy, który w sezonie 2018/19 pod nazwą ONICO Warszawa świętował wicemistrzostwo kraju i historyczny awans do Ligi Mistrzów UEFA, stała pod dużym znakiem zapytania. Właściciel i ówczesny sponsor popadł w kłopoty finansowe, co odbiło się na klubie. Ten udało się jednak uratować, w niemal niezmienionym w porównaniu do pierwotnych planów składzie.

Zespół pod nazwą Projekt Warszawa przystąpił najpierw do Superpucharu Polski, a później do zmagań w PlusLidze, oczekując na partnera biznesowego, który pomoże kontynuować ten bardzo udany nomen omen projekt. We wtorek udało się sfinalizować wszystkie rozmowy!

„Zbudowaliśmy drużynę, która ma szansę sięgać po najwyższe sportowe cele. Współpraca z tak silnym partnerem, jakim jest Grupa ORLEN, będąca mecenasem polskiego sportu, pozwoli nam skupić się już wyłącznie na sportowej rywalizacji” – powiedział po podpisaniu umowy Piotr Gacek, Dyrektor Sportowy VERVA Warszawa ORLEN Paliwa.

19 listopada poinformowano, że Projekt Warszawa oraz ORLEN Paliwa podpisały umowę sponsorską, na mocy której klub wicemistrzów Polski w siatkówce już od najbliższego spotkania (z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – przyp.) będzie występował pod nową nazwą VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Umowa będzie obowiązywała przez trzy najbliższe sezony, a więc do końca rozgrywek 2021/2022.

https://www.facebook.com/vervawarszawaorlenpaliwa/photos/a.445200456304/10156854106726305/?type=3&theater

VERVA Warszawa Orlen Paliwa powalczy o fotel lidera

Pomimo problemów natury finansowo-organizacyjnej i porażki 1;3 w meczu o krajowy superpuchar, warszawscy siatkarze początek zmagań mogą zaliczyć do bardzo udanych, czego najlepszym dowodem jest pozycja wicelidera tabeli PlusLigi.

Podopieczni Andrei Anastasiego wygrali wszystkie dotychczasowe starcia o ligowe punktu, tracąc w dotychczasowych pięciu zaledwie jeden punkt (3:2 w Zawierciu – przyp) i już dziś, w środę 20 listopada, zmierzą się z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w meczu o fotel lidera rozgrywek.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.

Podobne artykuły

Back to top button