Siatkarskie reprezentacje Polski wracają do gry!

Już na przełomie czerwca i lipca reprezentacja polskich siatkarek rozegra pierwsze mecze towarzyskie w bieżącym sezonie, który ze względu na odwołanie imprez międzynarodowych ma wymiar wyłącznie szkoleniowy. Trzy tygodnie później na parkiet wyjdą nas podwójni mistrzowie świata, którzy szlifują formą pod kątem przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio!

Siatkarskie reprezentacje Polski wracają do gry! (Fot.: FIVB)

Polskie siatkarki zmierzą się z Czeszkami

Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) wraz z Wałbrzyskim Centrum Sportowo-Rekreacyjnym AQUA-ZDRÓJ Spółka z o.o. poinformowały, że pierwsze oficjalne mecze reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet latem 2020 roku odbędą się we wtorek 30 czerwca i w środę 1 lipca w hali Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu, gdzie Biało-Czerwone podejmą czeską drużynę narodową.

Ze względu na wciąż obowiązujące obostrzenia związane z epidemią koronawirusa (COVID-19) polskie siatkarki nie będą mogły liczyć na wsparcie kibiców w hali. Tym zostanie stworzona możliwość obejrzenia obu spotkań za pośrednictwem sportowych kanałów Telewizji Polsat oraz w kinie samochodowym.

Legalny poker online w Polsce! Jak grać w pokera online w zakładach Betgames STS? Sprawdź nową usługę gier karcianych w STS

Bolejemy nad tym, że nie nasze siatkarki nie będą mogły się spotkać z naszymi fantastycznymi kibicami, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Obydwa spotkania transmitowane będą przez naszego niezawodnego partnera, telewizję Polsat i mam przekonanie, że po ponad trzech miesiącach pauzy od siatkarskiej rywalizacji będą to emocjonujące widowiska. Uczynimy wszystko, by zapewnić mediom szeroki dostęp do tych potyczek i do kadr narodowych. Najważniejsze,  że wracamy do gry, bo kochamy siatkówkę” – mówi Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej cytowany na oficjalnym portali związku (pzps.pl).

Przypominamy, że tegoroczne zgrupowania reprezentacji polskich siatkarek sztab szkoleniowy reprezentacji Polski zamierza wykorzystać do przygotowania młodszych siatkarek, które w większości dopiero pukają do kary. W meczach z Czeszkami nie zabraknie jednak gwiazd z młodszych roczników, które wdarły się szturmem do pierwszego skłądu drużyny narodowej, skrzydłowej Magdaleny Stysiak oraz libero Marii Stenzel.

Polska – Czechy
30 czerwca i 1 lipca – 20.30.
Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu
Transmisje: Polsat Sport
#Kochamysiatkówkę
PZPS.pl

Polscy mistrzowie świata zagrają w Zielonej Górze

W czwartek 11 czerwca Polski Związek Piłki Siatkowej (PZPS) wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu w Zielonej Górze poinformował również o pierwszych w tym roku oficjalnych spotkaniach siatkarskiej reprezentacji Polski mężczyzn, które odbędą się 22 i 23 lipca (środa-czwartek) w hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u przy ulicy Sulechowskiej 41. Rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Niemiec. Podobnie jak w Wałbrzychu, na dziś, mecze te odbędą się prawdopodobnie bez udziału publiczności.

“Nie wykluczamy jednak, że za ponad miesiąc sytuacja może pozwolić na udział publiczności” – mówi Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Potyczki z niemiecką drużyną narodową nie będą prawdopodobnie jedynymi meczami podpieczonych Vitala Heynena tego lata. Wcześniej donoszono, że Biało-Czerwoni zmierzą się także z reprezentacjami Estonii i Finalndii.

Polska – Niemcy
22 lipca – 20.30, 23 lipca – 18.00
Hala widowiskowo-sportowej MOSiR-u przy ulicy Sulechowskiej 41, Zielona Góra
Transmisje: Polsat Sport
#Kochamysiatkówkę

Na koniec przypominamy, że ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa odwołane zostały dwie wielkie imprezy międzynarodowe zaplanowane na 2020 roku. Mowa o kolejnej edycji rozgrywek Siatkarskiej Ligi Narodów oraz o Igrzyska Olimpijskich Tokio 2020, które zostały przeniesione na przełom lipca i sierpnia przyszłego roku.

/ 5. Ocen:

Tagi
Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image
Close