Po raz piąty w historii plebiscytu na Trenera Miesiąca polskiej ekstraklasy szkoleniowiec obronił wywalczone w poprzednim okresie „trofeum”. Tym razem dokonał tego Radosław Sobolewski z Wisły Płock, który triumfował również we wrześniu.

Sobolewski Trenerem Października 2019 PKO Ekstraklasy! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Dublet Sobolewskiego

Druga połowa września i cały październik należały do piłkarzy Wisły Płock, którzy maszerując z dołu ligowej tabeli dotarli na sam jej szczyt, po raz pierwszy w historii występów w PKO Ekstraklasie. Było to możliwe tylko i wyłącznie dzięki sześciu kolejnym wygranym, co również jest nowym rekordem „Nafciarzy”. Pierwsze trzy wydarzyły się jeszcze we wrześniu.

„Taki sam zestaw punktowy wpadł im na konto także w następnym miesiącu. Tylko oni oraz Piast Gliwice wygrali we wszystkich październikowych kolejkach. Zawodnicy z Mazowsza byli jednak nieco skuteczniejsi w ofensywie. Strzelili bowiem aż osiem goli, co było drugim najwyższym rezultatem w lidze. Od rywali zainkasowali zaś zaledwie dwa trafienia. To pozwoliło im jednocześnie zanotować najwyższy bilans bramkowy (+6, ex aequo z Legia Warszawa). Na ich rozkładzie znalazły się triumfy nad Arką Gdynia (4:1), Koroną Kielce (1:0), a także Jagiellonią Białystok (3:1).” – przypomniano październikowy dorobek w oficjalnym komunikacie prasowym Ekstraklasy SA.

Wobec tego wszystkiego trudno się dziwić, że to właśnie popularny „Sobol” sięgnął po tytuł Trenera Października 2019 PKO Ekstraklasy.

Furman i Klimala wyróżnieni

Wcześniej organizator rozgrywek PKO Ekstraklasy ogłosił, że tytuł piłkarza miesiąca przypadł kapitanowi „Nafciarzy”, Dominikowi Furmanowi, który w minionym miesiącu walnie przyczynił się do kompletu zwycięstw i punktów, notując trzy asysty przy golach kolegów z zespołu.

Grupa typerska na Facebooku Darmowe typy VIP od skutecznych typerów na www.facebook.com

Popularny „Furmi”, który przebywa aktualnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski przed meczami z Izraelem i Słowenią, wygrał decyzją organizatorów plebiscytu, bo w głosowaniu kapitanów był remis 5:5 pomiędzy nim, a Patrykiem Klimalą.

Reprezentant polskiej młodzieżówki i napastnik Jagiellonii Białystok nie został jednak z niczym. Jemu przypadł tytuł Młodzieżowca Października 2019 PKO Banku Polskiego.

Bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Bonus bez depozytu 20 PLN – www.lvbet.pl
Zakład bez ryzyka 510 PLN (kod: KOD510) – www.betclic.pl
Bonus 3100 PLN (kod: BETFAN) + obstawianie bez podatku – www.betfan.pl