Zarządzanie bankrollem i znaczenie strategii pieniężnych

Być może gracze już wiedzą, że istnieje duża różnica między zakładami a hazardem, a jednym z najważniejszych elementów, które dzielą je na dwie zupełnie różne grupy, jest strategia.

Kiedy decydujesz się „bawić” w zakłady bardziej profesjonalnie, wymaga to od Ciebie złożonego zestawu umiejętności i wiedzy, różnych strategii bukmacherskich, takich jak śledzenie i analiza, przygotowanie, dyscyplina, zarządzanie kapitałem. Jeśli któregoś z tych elementów brakuje, może to być bardzo szkodliwe dla Twojego budżetu. Dlatego każda osoba, która postanawia zostać zawodowym graczem, potrzebuje dobrej strategii pieniężnej, w szczególności zarządzania kapitałem.

Co to jest zarządzanie kapitałem?

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan cashback 600 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Zarządzanie bankrollem jest złożonym procesem, który wymaga właściwej wiedzy i doświadczenia. Zasadniczo można podzielić go na trzy główne etapy: ustalanie budżetu, ustalanie zasad zakładów i stosowanie tych zasad. Pierwszy etap polega na ustaleniu kwoty pieniędzy, która zostanie przydzielona tylko na zakłady. Jest to suma, którą każdy gracz jest gotowy postawić i zaryzykować.

 Drugi i trzeci etap zarządzania kapitałem zależą w dużej mierze od strategii pieniężnej, którą wybierze każdy gracz. Strategie bukmacherskie różnią się w zależności od wyników, które każdy gracz chce osiągnąć, ryzyka, które chce podjąć i oczywiście kwoty pieniędzy, którą jest skłonny zainwestować.

Dlaczego zarządzanie bankrollem jest kluczowe?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – zarządzanie bankrollem pomaga każdemu graczowi w odpowiedzialnym uprawianiu hazardu i ochronie jego kapitału. Przy prawidłowym stosowaniu, zarządzanie bankrollem jest narzędziem, które będzie bronić każdego gracza, aby nie stracił pieniędzy, na które nie może sobie pozwolić. Zarządzanie bankrollem będzie chronić również gracza przed zbytnim podnieceniem się i obstawianiem zakładów bardziej niż zwykle, gdy przydarzy się dobra passa.

Strategie bukmacherskie i ich wpływ na bankroll

Istnieją różne strategie bukmacherskie, z których każdy gracz ma możliwość wyboru. Dla początkujących jest to wielki plus, ponieważ każda osoba może ustanowić swój bankroll, strategie badawcze, znaleźć taki, który uzna za odpowiedni do swoich pomysłów i celów. Jeśli strategia nie ma oczekiwanego wpływu na bankroll, może być łatwo zmieniona na inną, dopóki gracz nie znajdzie dla siebie najlepszego rozwiązania.

Z godnych polecenia wyróżnić możemy dwie bardzo proste strategie zarządzania kapitałem.

  1. Zmienność stawki w zależności od posiadanego bankrolla – gramy maksymalnie za 0,5% wartości całego zgromadzonego kapitału.
  2. Strategia Fibonacciego

Podsumowanie

Budowanie dobrego zarządzania kapitałem ma kluczowe znaczenie na dłuższą metę dla każdego gracza. Daje każdej osobie swobodę wyboru strategii, zakładów i zysków z inwestycji.

Nauka jak odpowiednio zarządzać zgromadzonymi zyskami jest bardzo trudna, ale bez niej prędzej czy później zbankrutujemy, dlatego jest tak bardzo istotna i każdy poważny, szanujący się gracz o tym wie.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image