Ekstraklasa walczy z ustawionymi meczami

Ekstraklasa wraz z Fundacją Ekstraklasy opowiedzieli w dniu dzisiejszym podczas konferencji prasowej o projekcie, mającym na celu edukowanie młodych piłkarzy w sprawie problemu ustawiania meczów. Spotkanie z władzami organizacji odbyło się w Warszawie.

Ekstraklasa walczy z ustawionymi meczami!
Ustawione mecze w Ekstraklasie

Ustawione mecze w Polskiej Ekstraklasie

Program o nazwie „Nie bądź pionkiem w grze!” objął do tej pory 1,5 tysiąca młodych adeptów piłki nożnej z całego kraju. Pomysł z dnia na dzień ewoluuje, dzięki czemu ma przynosić coraz lepsze efekty.

Ekstraklasa od dawna angażuje się w działania na rzecz „czystości” sportu. Byliśmy partnerem projektu realizowanego wspólnie z Komendą Główną Policji, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz PZPN-em. W jego ramach tylko w ostatnim roku ponad 800 młodych piłkarzy z klubów Ekstraklasy, w wieku od 15 do 18 lat, wzięło udział w szkoleniach poświęconych profilaktyce antykorupcyjnej. W ubiegłym roku znaleźliśmy grupę partnerów – zarówno krajowych jak i zagranicznych. Wspólnie wypracowaliśmy ideę nowego projektu – o znacznie szerszym zasięgu. Głównym celem jest uświadomienie młodym ludziom zaczynającym swoją przygodę z dorosłą piłką, jakie ryzyko wiążę się ze zjawiskiem „match-fixingu”. Wszystko po to, by w polskim futbolu tego typu zjawiska nigdy się nie pojawiły” – powiedział prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki na wtorkowej konferencji prasowej.

Który bukmacher najlepszy w tym miesiącu? Polski bukmacher eWinner oferuje 110 PLN bez ryzyka z kodem "BETONLINE" na www.eWinner.pl

Fundacja Ekstraklasy
Insidery i fixy w Ekstraklasie?

Unijna pomoc na ustawione spotkania

Polska akcja „Against Match Fixing” jest jedynym programem z naszego kraju, który uzyskał dofinansowanie unijne w ramach Erasmus+ Sport. Całą akcja podzielona jest na dwa etapy:

  1. etap – rozsyłanie ankiet, w których młodzi piłkarze i trenerzy mogą opisać motywacje, które kierują nimi lub osobami z branży do brania udziału w procederze ustawiania meczów
  2. etap – edukowanie sztabów szkoleniowych oraz ich podopiecznych.

W całej Europie zjawisko ustawiania meczów nie zostało jeszcze nigdy tak dokładnie zbadane. Czy osoby mogące angażować się w tego typu procedery są szantażowane, zastraszane? Czy otrzymują w zamian środki finansowe lub „wymieniają” się korzystnymi wynikami w meczach? Czy udział w ustawianiu spotkań może wynikać ze złych intencji piłkarzy i innych osób, czy też obawiają się braku akceptacji w zespole? Na te i inne pytania mają odpowiedzieć uczestnicy ankiet. Celem jest dogłębne poznanie procederu, zagrożeń z nim związanych i wypracowanie sposobów walki z nim. Match-fixing obejmuje bowiem każde działanie lub zaniechanie, które prowadzi do niezgodnego z duchem sportu wpływania na wynik” – wyjaśnił prezes Fundacji Ekstraklasy Marcin Stefański.

Ekstraklasa bez podatku

Rozgrywki Ekstraklasy po przerwie zimowej startują już 9 lutego. Dzięki najnowszej ofercie Totolotka można obstawiać mecze bez podatku!

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Maksymilian Kot

Zajmuję się sportem i bukmacherką na dobre od parunastu lat. Od 5 - zupełnie zawodowo i profesjonalnie. Gram przede wszystkim live, nie lubię baseballu i nigdy przenigdy nie postawię kasy na Wisłę Kraków! Kontakt z autorem: kontakt @ blogbukmacherski. pl
Back to top button