Hit TauronLigi: Developres SkyRes podejmie ŁKS Commercecon! (Zapowiedź i typy)

Pandemia koronawirusa paraliżuje świat sportu, również w Polsce. Z tego powodu w piątek 6 listopada nie zobaczymy żadnego spotkania piłkarskiej PKO Bank Polski Ekstraklasy 2020/2021. Czekają nas za to wielkie siatkarskie emocje. W rozgrywkach TauronLigi przewodzący tabeli i wciąż niepokonany Developres SkyRes Rzeszów podejmie brązowego medalistę poprzedniego sezonu, zespół ŁKS-u Commercecon Łódź. Początek o godzinie 20:30. Więcej informacji ze świata siatkówki, w tym zapowiedzi wraz z typami znajdziesz na blogu Volley24!

Hit TauronLigi: Developres SkyRes podejmie ŁKS Commercecon! (Zapowiedź i typy) [Fot.: Piotr Sumara/PLS]

Developres SkyRes Rzeszów vs ŁKS Commercecon Łódź (20:30)

Zapowiedź piątkowego hitu TauronLigi, czyli Ligi Siatkówki Kobiet czy jak kto woli „Najpiękniejszej Ligi Świata” nie będzie długa, bo widać jak na dłoni kto jest faworytem rzeszowsko-łódzkiej konfrontacji.

Są nim oczywiście siatkarki z Podkarpacia, które na starcie sezonu idą jak burza. Od zwycięstwa do zwycięstwa, a to wszystko, czyli sześć kolejnych wygranych, za komplet punktów. Po stronie strat zaledwie trzy przegrane partie. Po secie Developresowi urwały wrocławianki i Budowlani na początku rozgrywek oraz Legionovia. Stephane Antiga fajnie poukładał swój zespół i przynajmniej na razie wygląda na to, że będzie on mógł realnie powalczyć z Chemikiem Police o tytuł.

„Łódzkie Wiewióry” grają strasznie nierówno. Przeplatają naprawdę dobre mecze jak ten z Chemikiem z bardzo słabymi jak potyczki z BKS-em, Kaliszem czy ostatnio Budowlanymi, gdzie potrafiły przyjąć serię dziesięciu straconych punktów pod rząd. Z rytmu wybiła je ponadto kwarantanna, co w Derbach Łodzi było widać aż nadto.

Porównując dyspozycję obu ekip sprzed czterech dni nie mamy większych wątpliwości, co do tego, że zdecydowanym faworytem dzisiejsze rywalizacji jest zespół gospodarza.

Zespół z rzeszowskiego Podpromia na tle całej ligi imponuje przede wszystkim skutecznością na siatce. Średnia w ataku to ponad 44%, podczas gdy drugi Chemik ma niewiele ponad 40% (ŁKS <39%).

Poza tym elementem bardzo dobrze wyglądają też statystyki zagrywki i bloku, które są również najlepsze w całej lidze. Patrząc na całokształt, nie ma obecnie w TauronLidze lepszego zespołu niż Developres SkyRes.

Dodatkowym atutem jest szeroka ławka, na której znajdują się naprawdę wartościowe zmienniczki. W ŁKS-ie bardzo ich brakuje, co również może mieć dzisiaj znaczenie.

TauronLiga: Typy na piątek 6 listopada

W drugim, a chronologicznie w pierwszy, piątkowym spotkaniu TauronLigi zdecydowanym faworytem są siatkarki z Polic, które wracają do gry po drugiej już przerwie z powodu koronawirusa. Osłabione kontuzją Kubanki Wilmy Salas, ale akurat w potyczce z pilankami nie powinno mieć to absolutnie żadnego znaczenia. Spodziewamy się gładkiej wygranej przyjezdnych, ale jednocześnie uważamy, że oddsmakerzy przesadzili nieco z faworyzowaniem zespołu gości, jeśli mowa o handicapem punktowym. Z tego powodu atakujemy handi +30,5 na drużynę gospodarza.

MeczTypKursBuk
Developres – ŁKS1 (-10,5)1,63Fortuna
Developres – ŁKS186,51,40Fortuna
Piła – Chemik1 (30,5+)1,57Fortuna
Siatkówka na żywo w Internecie!
Wyniki na żywo: eLivescore.pl

Prognozy: 7/10; 8/10; 6/10.


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. LV BET zezwolenie Ministerstwa Finansów PS4.6831.9.2016.EQK.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Czykier

Zajmuję się na blogu głównie newsami ze świata sportu, przede wszystkim siatkówka i piłka nożna, interesuję się również polityk i zakładami sportowymi.

Podobne artykuły

Back to top button