Rzecznik Praw Obywatelskich przeciw blokowaniu stron bukmacherskich

Adam Bodnar, pełniący obowiązki Rzecznika Praw Obywatelskich, wystosował pismo do Ministerstwa Finansów, w którym po raz kolejny wyraża swoją negatywną opinię na temat ustawy hazardowej, a dokładniej przepisowi dopuszczającemu blokowanie stron internetowych. 

Przypominamy, że wraz w wejściem w życie ustawy hazardowej z 2017 roku, witryny internetowe oferujące zakłady wzajemne, które nie uzyskały polskiej licencji na prowadzenie tego typu działalności na terytorium naszego kraju, zostały zablokowane. Z polskiego rynku wycofało się wiele dużych i poważanych firm, takich jak chociażby Bet365.

Jak legalnie obstawiać bez podatku? W zakładach Betfan bonus 3100 PLN + obstawianie bez podatku na www.betfan.pl

Obecnie w Polsce działa dziewięć podmiotów bukmacherskich, z czego ostatnio zarejestrowanym jest bukmacher TotalBet. Procesy licencyjne niektórych marek nadal są w toku postępowania, jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie dobiegną końca.

Ostatnio Ministerstwo Finansów o sześć lat przedłużyło licencję polskiego bukmachera STS, który posiada największą liczbę zarejestrowanych graczy ze wszystkich firm działających na terytorium Polski.

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, w piśmie do minister Teresy Czerwińskiej, nazwał blokowanie stron hazardowych “rozwiązaniem najdalej idącym i rygorystycznym, stwarzającym ryzyko dla wolności słowa i dostępu do informacji”. Dokument RPO zawiera sześć stron z propozycjami alternatywnych rozwiązań dla obecnie działającego prawa bukmacherskiego.

/ 5. Ocen:

Tagi
Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
3100 PLN w bonusach (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Maksymilian Kot

Zajmuję się sportem i bukmacherką na dobre od parunastu lat. Od 5 - zupełnie zawodowo i profesjonalnie. Gram przede wszystkim live, nie lubię baseballu i nigdy przenigdy nie postawię kasy na Wisłę Kraków! Kontakt z autorem: kontakt @ blogbukmacherski. pl
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image
Close