Adam Bodnar, pełniący obowiązki Rzecznika Praw Obywatelskich, wystosował pismo do Ministerstwa Finansów, w którym po raz kolejny wyraża swoją negatywną opinię na temat ustawy hazardowej, a dokładniej przepisowi dopuszczającemu blokowanie stron internetowych. 

Przypominamy, że wraz w wejściem w życie ustawy hazardowej z 2017 roku, witryny internetowe oferujące zakłady wzajemne, które nie uzyskały polskiej licencji na prowadzenie tego typu działalności na terytorium naszego kraju, zostały zablokowane. Z polskiego rynku wycofało się wiele dużych i poważanych firm, takich jak chociażby Bet365.

Obecnie w Polsce działa dziewięć podmiotów bukmacherskich, z czego ostatnio zarejestrowanym jest bukmacher TotalBet. Procesy licencyjne niektórych marek nadal są w toku postępowania, jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie dobiegną końca.

Ostatnio Ministerstwo Finansów o sześć lat przedłużyło licencję polskiego bukmachera STS, który posiada największą liczbę zarejestrowanych graczy ze wszystkich firm działających na terytorium Polski.

Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, w piśmie do minister Teresy Czerwińskiej, nazwał blokowanie stron hazardowych „rozwiązaniem najdalej idącym i rygorystycznym, stwarzającym ryzyko dla wolności słowa i dostępu do informacji”. Dokument RPO zawiera sześć stron z propozycjami alternatywnych rozwiązań dla obecnie działającego prawa bukmacherskiego.


bonusy bez depozytu