Zakłady sportowe. Szczęście czy umiejętności?

Wielu z nas marzy o stałym zarabianiu na grze u bukmachera. Czy zastanawiałeś się co jest potrzebne aby to marzenie zrealizować? Należy mieć szczęście, czy umiejętności? Sprawdźmy to.

Na wstępie powinniśmy zaznaczyć, że gry hazardowe podzielić możemy na dwie grupy:

– w których możemy liczyć tylko na szczęście;

– w których kluczową rolę odgrywa szczęście i umiejętności;

Do pierwszej grupy możemy zaliczyć takie gry jak loterię, ruletkę, blackjack czy gry slotowe. Gry te opierają się na prawdopodobieństwu i w długiej perspektywie czasu zawsze przynoszą zysk organizatorowi rozgrywki, a nie uczestnikowi gry.

Do drugiej grupy zaliczyłbym pokera i zakłady bukmacherskie. W oby tych grach szczęście odgrywa kluczową rolę, ale w długim okresie czasu zwyciężają umiejętności. Skupmy się na zakładach sportowych.

Łatwo stwierdzić, że osoby wykonujące niektóre zawody mają większe szanse na zostanie graczami odnoszącymi sukcesy w zakładach, na przykład aktuariusze, traderzy finansowi czy matematycy. Nie jest to fakt, którzy trzeba komuś specjalnie udowadniać. Ludzie z analitycznymi umiejętnościami mają na pewno łatwiejszy start w świecie zakładów sportowych.

Dodatkowo każda osoba, która myśli o profesjonalnej grze musi posiadać specjalny zestaw umiejętności, m.in.:

-ekonomiczny rozsądek

-inteligencję

-umiejętność wyciągania wniosków

-odpowiedni zarządzać bankrollem

Nikomu też nie trzeba przekonywać, że szczęście w zakładach bukmacherskich również odgrywa dużą rolę. Z pewnością nie jest to coś, co chcą usłyszeć gracze obstawiający zakłady sportowe. Jednak w przypadku dyscyplin sportowych, gdzie wynik nigdy nie jest pewny, musi istnieć szansa przewidywania i czerpania z tego zysków.

Co zrobić aby umiejętności pokonały szczęście?

Przed wszystkim musisz wyłapywać wartościowe zakłady, czyli takie, w którzy prawdopodobieństwo wynikające z kursu jest niższe niż realne wystąpienie zdarzenia. Więcej o wartościowym zakładzie możesz przeczytać tutaj.

Bardzo ważną kwestią wybieranie operatorów z najniższa marżą. Nawet o 1% niższa marża w długim okresie czasu może zdecydować czy gracz będzie wygrywający czy przegrywający.

Odpowiedni banroll managment jest kwestią kluczową.Musimy się przygotować na bardzo długą batalię i bez odpowiedniego zarządzania kapitałem skończymy marnie.

Podsumowanie

Moim zdaniem w długiej perspektywie czasu, jeśli będziemy wybierać wartościowe zakłady i odpowiednio zarządzać kapitałem, jesteśmy w stanie pokonać bukmachera. Musimy jednak pamiętać, że taka gra to nie sprint, ale maraton. W krótkim okresie czasu szczęście będzie odgrywało większą rolę niż mogły się wydawać, ale jesteśmy w stanie je pokonać przez odpowiednią grę. Niestety czasami potrzebne do tego będą nerwy ze stali.

4 / 5. Ocen: 1

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.
Back to top button