Ogromne podatki właścicieli bet365. A co z Polską?

Założyciele bet365 zostali uznani za drugich pod względem wielkości podatników w Wielkiej Brytanii. Wszytko to po zapłaceniu szacunkowych 156 milionów funtów podatków za rok finansowy 2017/18. Czy polski rynek jakoś się do tego dołożył?

Ogromne podatki właścicieli bet365. A co z Polską?

Bet365 najbogatszym bukmacherem na świecie?

Na liście podatkowej Sunday Times 2019 znalazła się rodzina Coatesów, która wypłaciła drugą co do wielkości sumę po Stephen Rubin, większościowym właścicielu  JD Sports, który zapłacił podatek w wysokości 181,6 miliona funtów przez 12 miesięcy do kwietnia 2018 roku.

Roczna lista zawiera największe składki przekazane na rzecz skarbu państwa w Wielkiej Brytanii w ostatnim roku podatkowym i szacuje, że majątek rodziny Coates wynosi około 5,8 miliarda funtów. 93% udziałów bet365 należy do rodziny Coates.

bukmacher sts bonus bez depozytu
Darmowy bonus 29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE

Denise Coates otrzymała wynagrodzenie w wysokości 220 milionów funtów – uważane za największą pensję w UK. Sumy robią wrażenie, ale wielu graczy raczej nie dziwią, biorąc pod uwagę, jak dużym zainteresowaniem – i to pozytywnym – cieszy się sam bukmacher i jego oferta.

Bet365 właściciele. Płacą ogromne podatki i nie chcą tego zmieniać!

Lista podatkowa nie uwzględnia podatków zapłaconych za granicą, chociaż gazeta zauważyła, że było to około 51,4 mln funtów. Niestety, od pewnego czasu Bet365 w Polsce nie jest dostępny, dlatego też nie jest jawny udział naszego rynku w tych statystykach.

Podczas gdy większość firm igamingowych przeniosła swoją siedzibę za granicę, bet365 nigdy nie uczyniło takiego kroku i nie przeniosło swojej siedziby do jurysdykcji o niższej stawce podatkowej. Oznacza to, że ​​płaci pełne podatki w Wielkiej Brytanii od swojej działalności.

Bet365 podatek
Bet365 podatek

W roku finansowym operatora kończącym się 25 marca 2018 r. firma przekazała darowiznę w wysokości 75 milionów funtów na cele charytatywne. Tego rodzaju gesty rynek zawsze odbiera wyjątkowo dobrze, chociaż wiadomym jest, iż są to zabiegi mające na celu obniżenie kwoty należnego podatku do zapłacenia.

Rodzina Coates wspierała również cele dobroczynne poprzez założenie Fundacji Denise Coates, która powstała w 2012 roku i od tego czasu przekazała ponad 100 milionów funtów na szereg projektów charytatywnych.

Bet365 w Polsce. Licencja – kiedy?

Zakłady bukmacherskie Bet365 swego czasu były w naszym kraju bardzo popularne. Posiadały znaczny udział w branży w Polsce i dopiero ustawa hazardowa z roku 2017 całkowicie odmieniła jego sytuację w kraju nad Wisłą.

Na ten moment nie wiadomo, czy Bet365 w Polsce będzie znów dostępny, a jeżeli nawet, to kiedy można spodziewać się tego, iż licencja Ministerstwa Finansów dla tego podmiotu zostanie wydana.

Bet365 będzie dostępny w Polsce?
Bet365 będzie dostępny w Polsce 2020?

Strona Bet365 PL jest w naszym kraju zamknięta. Odwiedzających portal wita informacja o zamknięciu działalności w Polsce. Sytuacja dla typerów nie jest zbyt korzystna, ale – na szczęście – w naszym kraju przybywa legalnych firm z naprawdę dobrymi bonusami.

Przypominamy, że bukmacherzy dla Polaków to już grubo ponad 10 dziesięć podmiotów z odpowiednimi zgodami. Wśród nich dostępne są też te z zagranicy, między innymi Betclic Polska.


[AC_PRO id=5023]

_________________________________________________________________
Bet365 nie posiada zezwolenia Ministerstwa Finansów na zakłady bukmacherskie. Uczestnictwo w grach hazardowych bukmacherów bez zezwoleń grozi konsekwencjami prawnymi.

0 / 5. Ocen: 0

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.

Podobne artykuły

Back to top button