Zakłady akumulowane – czy warto?

Zakłady akumulowane inaczej zwane wielokrotnymi, przez profesjonalnych graczy traktowane są jako strata czasu. Faktycznie szansa ich trafienia jest niższa, ale potencjalne zyski wyższe. Czy stawianie w zakładach wielokrotnych jest opłacalne?

Fortuna zakłady na żywo

Zakład akumulowany tylko dla amatorów?

Firmy bukmacherskie w social mediach często publikują wygrane kupony swoich klientów. Najczęściej są to wygrane typy: postawił 2 zł, wygrał 20 000 zł.

Trafienie kursu 10 000 wynosi 0,001%, dlatego raczej nie warto zawracać sobie głowę takimi kuponami. Prezentowanie takich kuponów przez bukmacherów to zabieg marketingowy mówiący: „spełniamy marzenia. Za małą stawkę możesz wygrać Fortunę. Czy może być coś piękniejszego?”.

Tak naprawdę zakłady wielokrotne są rzadko postrzegane przez zawodowych graczy jako atrakcyjne. Wielu z nich uważa, że jest to wyłącznie rozrywka dla amatorów, którzy chcą przetestować swoje umiejętności podczas kilku zdarzeń i cieszyć się każdym kolejnym zwycięskim wynikiem w ramach swojego kuponu.

Gracze często chcą zwiększyć wygraną dodają do meczu, który chcą zagrać, jakiś „bardzo pewny” zakład. Np. Djokovic we wczesnej fazie turnieju. Takie podejście jest często stosowane w celu zwiększenia kwoty wypłaty z zakładu, który rzeczywiście nas interesuje, co w konsekwencji pozwala na wyższy zwrot z inwestycji. Ryzyko polega na tym, że gracze mogą lekceważyć rzeczywiste prawdopodobieństwo wystąpienia „pewniaczków”.

Bonus 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny „BETONLINE”

Jeśli postawisz zakład na zawodnika, który ma 90% szans na wygraną, nadal istnieje 10% szans na jego przegraną. Nie wydaje się to zbyt wiele, ale jeśli początkowo zakład miał 50% szans na wygraną, nagle okazuje się, że zakład wielokrotny daje zaledwie 45% szans na wypłatę.

Stawianie na faworytów

Kolejny klasyczny przypadek stawiania zakładów wielokrotnych dotyczy obstawiania wszystkich faworytów w danym dniu. Załóżmy, że chcemy postawić na faworyta w każdym meczu La Ligi rozgrywanym w danym dniu, z których każdy, na potrzeby tego przykładu, ma 90% szans na wygraną. Jak wysokie jest prawdopodobieństwo wygranej takiego zakładu wielokrotnego? Niewielkie.

Nawet jeśli każda z drużyn jest wielkim faworytem, szansa, że wszystkie wygrają jest znacznie mniejsza, bo wynosi ± 35%. Kurs na wygraną w tym hipotetycznym 10-krotnym zakładzie wielokrotnym wynosi 2,84, co odpowiada prawdopodobieństwu 32,5%. Gdybyśmy powtórzyli podobne obliczenia dla 80% prawdopodobieństwa wygranej przez faworytów, wygląda to znacznie gorzej, co daje nam około 10,74% szans na wygraną.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Chociaż wątpliwe jest, aby którykolwiek z faworytów przegrał mecz, to jednak podobnie wątpliwe jest to, że żaden z nich nie zazna porażki lub nie zremisuje swojego meczu.

Profesjonalni gracze omijają zakłady AKO

Jak widać, aby gracz wygrał w wyżej wymienionych przykładach musi posiadać sporo szczęścia. Nie jest to droga, która obierają profesjonalni gracze. Jeśli jesteś rekreacyjnym graczem to puszczenie „taśmy” i liczenie na wygranie fortuny może być fajnym pomysłem na dodatkowe emocje, ale musisz wiedzieć, że prawdopodobieństwo przegrania stawki wzrasta wraz z każdym dodanym na kupon zdarzeniem.

Jako doświadczony gracz radzę Ci obstawiać kupony z małą ilością zdarzeń i powoli budowania swojego kapitału, dzięki odpowiednim systemom. Można dobrze się bawić, czuć satysfakcję, a przy okazji zarobić parę groszy.

Bonusy AKO – im więcej typów, tym lepszy zarobek

Zakłady akumulowane pozwalają na zdobycie niekiedy naprawdę ogromnych środków. W STS rekord wygranych padł właśnie przy okazji obstawiania w ten sposób. Nawet więc jeśli ktoś na co dzień niekoniecznie chce obstawiać AKO, przynajmniej raz na jakiś czas mimo wszystko się na to decyduje, dzięki czemu

Bonus AKO w Fortunie
Bonus AKO w Fortunie

Zasada przy obstawianiu kuponów AKO jest taka, że im więcej zagramy w jednej „taśmie”, tym pokaźniejsze środki mamy do zgarnięcia. Innymi słowy – im więcej, tym lepiej. Można jednak jeszcze bardziej poprawić swoją sytuację, korzystając z bonusów AKO. Znajdziemy je na niektórych stronach internetowych.

Niezwykle popularny bonus AKO oferuje portal www.eFortuna.pl. Można w nim otrzymać więcej nawet o 50%,co przy potencjalnej wygranej 2000 złotych daje nawet 1000 zł ekstra! Aby skorzystać z tej oferty, należy zagrać kupon o następujących parametrach:

  • minimum 5 zdarzeń
  • minimalny kurs każdego zdarzenia to 1.30
  • tylko oferta przedmeczowa

Bonus od wygranych jest dodawany automatycznie, a więc nie trzeba pamiętać o tym, żeby dołączać go do kuponu. Co bardzo ważne, promocja obowiązuje przez całą dobę, a przygotowana przez markę Fortuna aplikacja także pozwala na granie tego typu zakładów z premią.

Uwaga! Jeżeli ktoś jeszcze nie jest zarejestrowany w Fortunie, może teraz wykorzystać specjalny kod promocyjny „BETONLINE„. W ramach pakietu powitalnego zgarnąć można 20 PLN bez depozytu na start. Oprócz tego do zdobycia jest jeszcze 600 PLN w postaci zakładu bez ryzyka oraz 100% do 2100 PLN przy II depozycie na konto.

Superbet oferuje AKO bonus z wygranymi 100% ekstra!

Na stronie internetowej www.Superbet.pl dla graczy grających duże kupony AKO przygotowano doładowanie wygranych, które pozwala na zdobycie nawet 100% ekstra. Na czym dokładnie polega ta promocja? Wygląda podobnie jak w przypadku tej od Fortuny, jednak są pewne istotne różnice!

Przede wszystkim w Superbet można zagrać kupon promocyjny już przy okazji kursów 1.20. Jeżeli zagramy co najmniej pięć takich typów na kuponie, zgarniemy minimalne doładowanie wygranych, które wynosi 7%. Każda kolejna pozycja w zakładzie to dodatkowe środki do zdobycia – aż do 100% za 24 zdarzenia lub więcej.

Bonus przygotowany przez Superbet jest dodawany do kuponu samoistnie. Od gracza nie jest wymaga żadna ingerencja poza wybieraniem typów do zagrania. W ciągu dnia można w ten sposób postawić więcej niż tylko jeden zakład, dzięki czemu możliwości jest naprawdę sporo!

Dodając już co najmniej siedem zdarzeń na kuponie w Superbet, otrzymuje się więcej, niż przy okazji grania u bukmacherów bez licencji. Można więc tę promocję wykorzystać także do grania „bez podatku”.

Nie masz konta w Superbet? Szybko da się to nadrobić, a przy tym jest do zgarnięcia pakiet prezentów! Pierwszy z nich to tydzień grania bez ryzyka ze zwrotem do kwoty 1300 PLN. Oprócz tego zdobyć można jeszcze:

  • do 200 PLN w postaci doładowania pierwszej wpłaty o 100%
  • 34 PLN jako freebet w przypadku podania kodu promocyjnego „BETONLINE

Gdzie najlepiej obstawiać zakłady akumulowane (AKO)?

Powiększone wygrane na "taśmach" w Superbet
Powiększone wygrane na „taśmach” w Superbet

Pisaliśmy już o tym, że zakłady akumulowane to taki sposób obstawiania, który nie dla każdego jest uważany za godny uwagi. Mimo wszystko, tak naprawdę bardzo trudno jest znaleźć takiego bukmachera, co przynajmniej kilka razy w swoim życiu nie postawiłby dobrze zapowiadającej się „taśmy”. Warto więc zadać sobie pytanie, czy aby na pewno za wszelką cenę należy unikać grania AKO, jeśli nieraz zdaje się nam, że jest to jak najbardziej uzasadnione.

Na pewno nie jest tak, że żaden kupon AKO nie ma prawa wpaść. Zdarza się pełno sytuacji, gdy tego rodzaju zakłady dają zarobić. I to naprawdę sowicie, więc zupełne odpuszczenie sobie takiego obstawiania można nazwać niekoniecznie rozsądnym, a już na pewno nie nastawionym na maksymalizację zysków. Oczywiście, każdy kolejny mecz dodany do kuponu, to zarazem nieco mniejsze prawdopodobieństwo wygranej. Pamiętajmy też jednak, że właśnie tak powiększa się potencjalny zarobek, a najczęściej zakłady z kursem typu 1.20 nie stanowią większego zagrożenia dla powodzenia naszej typerskiej misji.

Przy wyborze bukmachera do grania kuponów AKO należy kierować się tym, czy znajdziemy u niego specjalne promocje na ten rodzaj obstawiania oraz czy istnieje możliwość grania wysokich kursów. Pamiętajmy, że bonusy nie muszą iść w parze z ponadprzeciętnie dobrymi kursami, a tym samym już korzystanie z takich czy innych akcji może mieć nieco mniejszy sens.

Wybór innych nie jest bezpodstawny, dlatego dobrze jest wiedzieć, gdzie najczęściej gra się kupony AKO. To może być spora podpowiedź dla tych, którzy szukają dla siebie idealnego bukmachera do obstawiania „akumulatorów”.

Wyborem numer jeden cały czas pozostaje marka STS. Mimo że nie znajdziemy u niej regularnej promocji powiększającej wygranych z kuponów AKO, charakteryzuje się tym, iż oferuje wysokie kursy, a do tego jak nikt inny dba o klienta. Rejestracji można dokonać na www.STS.pl i już na samym początku widać jakość, bo można zgarnąć aż 29 PLN bez depozytu za samo użycie kodu promocyjnego „BETONLINE„. Dodatkowo przy pierwszej wpłacie do odebrania jest dodatkowe do 1200 PLN!

U bukmachera STS typować można kupony AKO z piłki nożnej oraz wielu innych dyscyplin. Oferta jest niezwykle bogata, dzięki czemu nie jest problemem znalezienie pewniaków do zagrania nawet w mało dogodnych godzinach. Nie można nie wspomnieć również o tym, że marka ta oferuje usługę STS TV, w ramach której można oglądać transmisje live z meczów obstawianych w zakładach na żywo.

Posiadając konto u bukmachera STS, mamy możliwość obstawiania także wirtualnych dyscyplin oraz gier karcianych. W każdym z tych przypadków minimalna stawka to 2 złote, więc obstawiać może dosłownie każdy.

Oprócz STS częstym wyborem jest też wspominana już Fortuna czy marka Superbet. Tu i tu można otrzymać powiększone wygrane przy kuponach AKO, a to jest z pewnością dla graczy wystarczający argument przemawiający za tymi markami.

5 / 5. Ocen: 2

Ariel Maksym

Ariel jest już od lat w branży hazardowej, wie o zakładach bukmacherskich wszystko. Jeden z najbardziej poinformowanych ludzi w Polsce. Branże bukmacherską ma w jednym palcu.
Back to top button