Jak pracować zdalnie: 10 prostych wskazówek

Każdy rodzaj pracy wymaga od nas bardzo dobrej organizacji. Szczególnie jednak duże wymagania będą, gdy pracujemy na odległość. Paradoksalnie wtedy spada na nas więcej obowiązków, ponieważ nikt nas nie pilnuje. To my musimy być sobie szefem i sami sobie musimy narzucić dyscyplinę zawodową. Najważniejsze będzie właśnie bardzo szczegółowe planowanie. Warto wyrobić sobie kilka nawyków oraz wypracować sposoby na realizację obowiązków zawodowych. Harmonogram powinien również przewidywać małe przerwy. Nie powinny one być zbyt długie, aby nas nie wytrącić z rytmu pracy i skupienia. Najlepiej od razu sobie podzielić nasze obowiązki zawodowe na te najważniejsze zadania do wykonania od razu i te mniej trudne. Z kolei krótkie przerwy warto poświęcić na ćwiczenia fizyczne lub nawet rozrywkę taką jak darmowe hot spot.

Mockup Scene Creator

Nowa sytuacja zawodowa

Niekoniecznie zawsze musimy być przygotowani do całkiem nowej sytuacji zawodowej, tak jak ma to miejsce z uwagi na ogólnoświatową pandemię. Stajemy jednak przed faktem dokonanym i nic się nie da poradzić. Trzeba się dostosować. Pamiętajmy, że ludzie inteligentni zawsze potrafią być elastyczni i odnajdą się w nowej sytuacji. Trzeba, więc myśleć pozytywnie. Ważne są nawet drobne szczegóły takie jak ilość światła, czy może wygodne krzesło lub jakiś ulubiony gadżet i obraz, który zawsze może nas wprowadzić w dobry nastrój.

Organizacja przestrzeni

Zastanów się, gdzie ma być twoje miejsce pracy tak, aby wyraźnie oddzielić przestrzeń oficjalną od nieoficjalnej. Tam, gdzie będziesz pracować, musi być właściwe oświetlenie, wygodne krzesło i biurko. Gdy akurat pracujesz w domu, gdzie jest głośno, warto wyposażyć się specjalistyczne słuchawki, które będą tłumiły takie odgłosy.

Który bukmacher najlepszy w tym miesiącu? Polski bukmacher eWinner oferuje 110 PLN bez ryzyka z kodem "BETONLINE" na www.eWinner.pl

Wybierz odpowiednio szybkie łącze internetowe

Praca zdalna to realizacja obowiązków zawodowych za pośrednictwem połączenia internetowego. Wideokonferencje będą na porządku dziennym więc, aby odbywały się bez zakłóceń, musimy mieć połączenie gwarantujące odpowiednio dużą przepustowość. Możliwe, że lepiej będzie się połączyć kablem sieciowym aniżeli poprzez WiFi.

Pamiętaj o komunikacji

Nawet, jeżeli pracujesz w domu, to musisz pamiętać o różnych formach komunikacji z innymi pracownikami. To zawsze się przydaje, gdy możemy omówić jakieś problemy lub po prostu wymienić uwagi na konkretny temat. Może to być czynnik bardzo kreatywny, który również poprawi naszą wydajność.

Komunikacja zintensyfikowana

Praca niezależnie od tego, w jakiej formie będzie realizowana to głównie komunikacja pomiędzy pracownikami, ale także z kontrahentami i szefem. Musisz mieć świadomość, że masz nieustanny kontakt z przełożonym poprzez komunikator. Można go zminimalizować na pulpicie i w razie problemu dopytywać o każdy najdrobniejszy problem.

Schemat dziennej pracy

Oczywiście, realizując nasze obowiązki zawodowe, nie możemy się pozbyć schematyczności. Jest to naturalny proces, który wcale nie musi działać dekonstruktywnie. Wręcz przeciwnie. Schemat to podejście analityczne. Dzięki temu nie zapomnimy o żadnych obowiązkach wcześniej zaplanowanych.

Redukcja rozpraszaczy

Jest cała masa czynników, które podczas realizacji zadań zawodowych mogą nas rozpraszać. Warto wyłączyć telewizor i w końcu uwolnić się od sprawdzania informacji na portalach społecznościowych. Trzeba po prostu usunąć wszystkie obiekty, które będą nas rozpraszały.

Częste przerwy

Pamiętaj, że ciało i umysł potrzebują odpoczynku. Podczas krótkich przerw możesz wstać od biurka i wyjrzeć przez okno, czy też napić się wody. Przyda się kilka przysiadów i głębokich oddechów.

Oficjalne zakończenie dnia

Jeżeli już kończysz dzień pracy, to musisz to bardzo wyraźnie zakomunikować. Istotne jest rozdzielenie obowiązków od życia prywatnego. To też zapewni wydajność.

Zmiana otoczenia

Dla umysłu szczególnie kreatywnego bardzo ważna będzie co jakiś czas zmiana otoczenia. To szczególnie istotne, jeżeli pracujemy w domu. Można spróbować pracować w kawiarni albo wynająć biuro.

Spotkania z ludźmi na żywo

Pamiętajmy, że jesteśmy istotami społecznymi i potrzebujemy kontaktu z innymi. Praca zdalna często generuje deficyt w tej przestrzeni. Warto więc jak najczęściej wychodzić, aby mieć taki kontakty z realu.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Bukmacher

Najlepszy legalny bukmacher w Polsce to ten, który oferuje więcej niż pozostałe zakłady bukmacherskie online. STS, Fortuna czy Betclic? Który bukmacher legalnie działający jest w Polsce najlepszy?
Back to top button
29 PLN bez depozytu w STS! Kod promocyjny: BETONLINE
close-image